Zadanie 3

Termodynamika

Treść zadania

Trzy substancje o masach: m1 = 20g, m2 = 40g, m3 = 70g i wartościach ciepła właściwego wynoszących odpowiednio: c1 = 4000 J/(kg·K), c2 = 700 J/(kg·K), c3 = 2500 J/(kg·K) zmieszano ze sobą. Przyjmując, że temperatury początkowe tych substancji wynosiły odpowiednio T1 = 200K, T2 = 250K, T3 = 300K oraz że oddziaływanie układu z otoczeniem można pominąć, obliczyć temperaturę końcową otrzymanej mieszaniny.

Rozwiązanie niedostępne

Wróć